Forum za sve i svašta...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum za sve i svašta...

Razne teme, prijelozi, talk...
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sumrak-Stephenie Meyer

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptyčet oľu 27, 2008 4:11 pm

Sumrak-Stephenie Meyer Twilight


Sve je počelo drugog lipnja 2003. godine. Mlada kućanica Stephenie Meyer upravo je tog dana započela pisanje "Sumraka", knjige koja tri godine kasnije ima dva nastavka, jednu paralelnu knjigu, pregršt osvojenih nagrada i nevjerojatan broj mladih obožavatelja.
Premda do tada nije napisala gotovo ništa, neobično živopisan san koji je sanjala prethodne noći natjerao je Stephenie da zanemari svoje jutarnje obaveze i ostane u krevetu kako bi izmaštala nastavak priče. Dvoje mladih koje je sanjala i njihova ljubavna priča bili su previše intrigantni da bi ih zadržala samo za sebe. A osim toga, mladić je bio "tako nevjerojatno zgodan".
Nakon toga, u Stephenienu životu niti jedan dan nije prošao bez napisanog retka. Nepoznate mlade ljubavnike nazvala je Edward ("zato što je to tako romantično ime, sjetite se samo muških likova Charlote Bronte ili Jane Austen") i Bella (zato što je tako oduvijek htjela nazvati svoju kćer), a dovršen rukopis poslala je na adrese nekoliko izdavačkih kuća. Talent potpuno nepoznate autorice i potencijal teksta nisu promakli iskusnim uredničkim očima.
S minimalnim uredničkim prepravkama (originalni naslov "Forks" tako je izmijenjen u "Sumrak") knjiga je ubrzo ugledala svjetlo dana i stekla kultni status među mladim čitateljima Amerike.

Srednjoškolka Bella Swan pomirila se s neizbježnim. Mora napustiti sunčani Phoenix u Arizoni i otići živjeti s ocem u Forks, kišovito mjestašce na pacifičkoj obali poznato kao najoblačnije u cijelim Sjedinjenim Državama. Što je još gore, u malome mjestu svatko svakoga poznaje, pa Bella, koja nikad nije imala mnogo

prijatelja i uvijek je cijenila samoću, sad pred svima mora pokazivati koliko je nespretna na tjelesnom i sramotiti se nesvjesticama kad vidi i najmanju kap krvi. Samo, čini se da najljepšem učeniku gimnazije u Forksu – Edwardu Cullenu, jednom od četvoro braće i sestara iz samotnjačke obitelji o kojoj se malo zna, a o kojoj kruže mnoge jezovite priče – njezina nespretnost nimalo ne smeta. Iako su joj njegove nagle promjene raspoloženja isprva posve neobjašnjive, Bella polako počinje sumnjati da rješenje Edwardove zagonetke leži upravo u krvi. Ljudskoj krvi, njezinoj krvi, krvi zbog koje su Cullenovi grozomorno različiti od svih ostalih građana Forksa…
bounce bounce

Meni jaaaaaako dobra knjiga,odlicna...xD.Sad se snima i film...Iduci put cu pisat o nastavcima... Very Happy Smile
[Vrh] Go down
Caryssa Crimson
Admin
Caryssa Crimson


Broj postova : 212
Location : Split
Registration date : 20.11.2007

Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptyčet oľu 27, 2008 5:24 pm

e da...wiky..bili tebi bilo bolje da je zavrshila na treći dio nego da je sad išla pisat edwardowu priču??
[Vrh] Go down
https://cryoftheblackbirds.forumcroatian.com
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptyčet oľu 27, 2008 5:49 pm

ja i ne volin bas citat knjigice.. al ono.. slushaj..
mozda je cak i procitam.. buahahaha.. al to je dufo.. Ccc
rabbit pig tasmania beast viiiidii ovaj smajliiic..
eee.. i napravit cemo topic o smajlicima.. xD
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptyčet oľu 27, 2008 6:22 pm

The Corpse Bride je napisao/la:
e da...wiky..bili tebi bilo bolje da je zavrshila na treći dio nego da je sad išla pisat edwardowu priču??
a bilo bi bolje da je opisala nacin kad je pritvori u vampiricu neg vako... i da opise vjencanje..xD,al eto sta je tu je...bit cu zadovoljna al bit ce 5 knjiga... cheers uuuuu jedva cekan film xD
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptyčet oľu 27, 2008 10:11 pm

Wiky :[ je napisao/la:
The Corpse Bride je napisao/la:
e da...wiky..bili tebi bilo bolje da je zavrshila na treći dio nego da je sad išla pisat edwardowu priču??
a bilo bi bolje da je opisala nacin kad je pritvori u vampiricu neg vako... i da opise vjencanje..xD,al eto sta je tu je...bit cu zadovoljna al bit ce 5 knjiga... cheers uuuuu jedva cekan film xD

i ja jedva cekan film.. LoL..
ko ce mi chitat knjigu... :m&m:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptypet oľu 28, 2008 3:40 pm

Evil_In_A_Closet je napisao/la:
Wiky :[ je napisao/la:
The Corpse Bride je napisao/la:
e da...wiky..bili tebi bilo bolje da je zavrshila na treći dio nego da je sad išla pisat edwardowu priču??
a bilo bi bolje da je opisala nacin kad je pritvori u vampiricu neg vako... i da opise vjencanje..xD,al eto sta je tu je...bit cu zadovoljna al bit ce 5 knjiga... cheers uuuuu jedva cekan film xD

i ja jedva cekan film.. LoL..
ko ce mi chitat knjigu... :m&m:
ali ja se sam bojin da sad ne izbace pola detalja iz knjige jer ak to naprave,film mogu otpisat...ono preglupo mie kad u filmu dost toga izbace i onda te zbuni...pitas se ono ok wtf...(to se upravo i ja sad pitan)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptypet oľu 28, 2008 4:30 pm

meni se svidjaju korice od knjiga Neutral
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptypet oľu 28, 2008 5:17 pm

danee je napisao/la:
meni se svidjaju korice od knjiga Neutral
jedino sta si procitala...xD
[Vrh] Go down
Caryssa Crimson
Admin
Caryssa Crimson


Broj postova : 212
Location : Split
Registration date : 20.11.2007

Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptypet oľu 28, 2008 7:59 pm

bah bah... meni se sve čini da će film bit sranje = /
glumce su ga usrali, al ko zna...??
Moramo mi to vidit da bi se uvjerili da je dobro...=))
[Vrh] Go down
https://cryoftheblackbirds.forumcroatian.com
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptypet oľu 28, 2008 9:53 pm

ma čula san da je film teško shit...al moran ga pofledat
reda radi
al knjige su savršeneeeee
šta se tiće glumaca, reć ću samo ovo
sick
onaj šta e glumia Cedrica Digorya u Harry Pottera...glumit će Edwarda
a jaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
[Vrh] Go down
Caryssa Crimson
Admin
Caryssa Crimson


Broj postova : 212
Location : Split
Registration date : 20.11.2007

Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptypet oľu 28, 2008 10:06 pm

a tip nie toliko ruzhan al nie za edwarda!!!! no war
[Vrh] Go down
https://cryoftheblackbirds.forumcroatian.com
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptypet oľu 28, 2008 10:10 pm

PA DEFINITIVNO NINE ZA NEKOG KO JE SAVRŠEN


clown
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptysub oľu 29, 2008 1:01 pm

AAAAAAAja inace necitan knjige al Sumrak san procitala e u 1 dan i posli jos 3 puta, i Mladi mjesed u dan ipo,. ali samo jedan put Sumrak-Stephenie Meyer 377655

bravo ja Sumrak-Stephenie Meyer 256601
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Emptyned oľu 30, 2008 12:41 am

uuuuuuuuuuuu
sad ćeš i pomrčinu brzo
XD
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sumrak-Stephenie Meyer Empty
PostajNaslov: Re: Sumrak-Stephenie Meyer   Sumrak-Stephenie Meyer Empty

[Vrh] Go down
 
Sumrak-Stephenie Meyer
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum za sve i svašta... :: Knjige-
Forum(o)Bir: